EXPO 2016 Turcja – Światowa Wystawa Ogrodnicza

expo 2016 turcjaWszelkie wydarzenia kulturalne zawsze przyciągają mnóstwo odbiorców. Najwięcej jednak zainteresowania wzbudzają wystawy, które skupiają w sobie wystawców z całego świata. Pierwszą tego typu światową wystawą było EXPO w Londynie, zwane Wielką Wystawą, które odbyło się w roku 1851.

Z roku na rok wystawy były organizowane w różnych częściach świata i przybywały na nie coraz większe tłumy zainteresowanych. Jedną z takich światowych wystaw będzie EXPO 2016 Turcja, organizowane w miejscowości Antalya, które zapewne znów zgromadzi sporą ilość oglądających podobnie jak i wystawców.

EXPO 2016 w Antalya, Turcja – co, gdzie, kiedy?

Światowa Wystawa Ogrodnicza EXPO 2016, bo w takiej kategorii będzie odbywać się przyszłoroczne wydarzenie, będzie miało miejsce w miejscowości Antalya, leżącego w południowo-zachodniej części Turcji. Wystawa ta będzie trwała nieprzerwanie od kwietnia 2016 aż do października tego samego roku. EXPO 2016 Turcja za motyw przewodni, który będzie towarzyszył pod każdym względem planowanej imprezie, ustanowił połączenie kolorowych kwiatów i dziecięcej radości. Ma to nawoływać do dbania o przyrodę i ochronę środowiska w taki sposób, aby mogło on być zdrowym i pięknym miejscem dla przyszłych pokoleń.

expo 2016 turcjaW związku z wyborem tematyki i motywu przewodniego EXPO 2016 w Antalyi, zaprojektowano maskotki, będące wizytówką tego wydarzenia. Maskotkami jest dwoje dzieci, chłopiec i dziewczynka o imionach Ece i Eve – typowych tureckich imionach. Postacie te ubrane będą w tradycyjne stroje, nawiązujące do lokalnych, udekorowane w kwiaty.

Samo wystawa ma obfitować w wiele wydarzeń, takich jak seminaria i panele tematyczne. Jednak jak przystało na EXPO, przyjezdni będą mogli obejrzeć ciekawe wystawy, które nawiązywać będą do tematu ogrodów i kwiatów. EXPO 2016 w Turcji, a dokładniej jego wystawy będą się odbywać w różnych miejscach, natomiast samo centrum ma znajdować się na liczącym 112 hektarów przedmieściu Antalyi – Aksu.

Komunikacja i dojazd na EXPO 2016 w Turcji

Turcja może się poszczycić doskonałą siecią komunikacji miejskiej oraz transferami z lotniska do wyznaczonych miejsc, jak chociażby hotele w Turcji. Turyści, którzy zdecydują się na przylot do Turcji na lotnisko w Antalya, będą mogli skorzystać z wielu opcji na dojazd na to, organizowane na szeroką skalę wydarzenie. Można skorzystać zarówno z przejazdu autokarem lub zdecydować się na wynajem samochodu. Jedno jest pewne – jeśli Twoim celem na wakacje 2016 jest Turcja, to proponujemy wybrać termin, pomiędzy kwietniem a październikiem, aby móc skorzystać z wydarzeń związanych z EXPO 2016 w Antalyi.

wizy do turcji