Wizy turystyczne do Turcji

wizy do turcji

Chcesz wyjechać na urlop do Turcji? Twoim celem są atrakcje turystyczne w Bodrum i okolicach? To fantastycznie! Możesz być pewien, że spędzisz fantastyczne wakacje w orientalnym klimacie. Poza wybraniem oferty na Bodrum wycieczki fakultatywne musimy być także świadomi, że od 2014 roku, a dokładniej od 11. kwietnia, zostały wprowadzone wizy do Turcji dla wszystkich obcokrajowców, w tym także dla turystów z Polski. Obowiązek posiadania ważnej wizy do Turcji został wprowadzony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Tureckiej i obowiązuje na terenie całego kraju.

Wniosek o wizę do Turcji – Wiza online

Możliwości na zdobycie wizy turystycznej do Turcji jest kilka. Możemy złożyć wniosek o wizę do Turcji w placówkach konsulatu lub ambasady tureckiej, jak również na granicy bezpośrednio po przyjeździe. Obecnie jednak coraz więcej osób korzysta z tak zwanej e-wizy do Turcji. Narzędzie to przede wszystkim oszczędza nasz czas, który musielibyśmy spędzić na wizytę w placówkach dyplomatycznych. Procedura wnioskowania o przyznanie wizy do Turcji online jest bardzo prosta. Wystarczy uzupełnić formularz o niezbędne informacje takie jak imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia, adres zamieszkania, imiona rodziców, numer/data wydania i ważności paszportu oraz numer telefonu i adres mailowy, na który zostanie przesłany wygenerowany wniosek. Wiadomość z odpowiedzią dostaniemy tuż po zaksięgowania opłaty za wizy do Turcji przez Internet. Cena za wizy do Turcji uzależniona jest od kraju, z którego wyjeżdżamy. Aktualna cena wizy do Turcji z Polski wynosi 20 USD wraz z dodatkową opłatą manipulacyjną aby pokryć koszty międzynarodowej transakcji. Wniosek online możemy składać poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej – www.evisa.gov.tr/pl – będący tym samym oficjalną stroną Republiki Tureckiej.

Na urlop do Turcji z rodziną lub znajomymi – Wiza turecka online

Wizy turystyczne do Turcji przez Internet mają możliwość dołączenia do jednego wniosku od kilku do kilkuset osób. Jeśli decydujemy się na wycieczki do Turcji z całą rodziną to do jednego formularza wnioskującego o przyznanie wizy do Turcji 2015 można dołączyć od dwóch do dziesięciu osób. Natomiast w przypadku, gdy interesuje nas wiza do Turcji dla zorganizowanych grup to jednorazowo wniosek taki może zawierać od dziesięciu do nawet trzystu osób. Warunkiem obowiązkowym zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku jest to, aby wszyscy wnioskujący pochodzili z tego samego kraju oraz posiadali dokument podróży tego samego rodzaju, czyli np. paszport zwykły, lub paszport służbowy.

Ważność potrzebnych dokumentów

W przypadku wnioskowania o wizy turystyczne do Turcji należy pamiętać, aby dokument podróży był ważny przez okres 180 dni od dnia przyjazdu na teren Turcji. Tyle samo jest ważna sama wiza, natomiast sam pobyt nie może być dłuższy niż 90 dni. O wizy do Turcji może się starać każdy kto wyrusza w celu turystycznym lub biznesowym. O inny rodzaj wiz, np. dla osób rozpoczynających pracę lub studia w Turcji, należy starać się w tureckich placówkach dyplomatycznych. Jeśli więc marzysz o wspaniałych wakacjach na Riwierze Tureckiej i wycieczkach fakultatywnych w regionie Bodrum i okolicach, to złóż wniosek online i odbierz swoje wizy do Turcji, aby bez problemu i bezpiecznie przekroczyć granice tureckie i zwiedzać cały kraj w poszukiwaniu idealnego miejsca na odpoczynek z rodziną lub znajomymi.

wizy do turcji