Wycieczki fakultatywne pytania

1. Które z wycieczek fakultatywnych są najpopularniejsze?

Spośród bogatej oferty z pewnością znajda Państwo coś dla siebie: dla miłośników historii Efez, natury Pamukkale czy Dalyan a dla relaksu i rozrywki Błękitny Rejs. To najczęściej wybierane przez naszych turystów wycieczki lokalne.

2. Na które wycieczki warto wybrać się z dziećmi?

Pod katem dzieci warto pomyśleć o wycieczce Dalyan – ze względu na niemęczący charakter wycieczki, bogaty program obfitujący w atrakcje np. wabienie żółwi oraz możliwość spotkania żółwi morskich Careta Careta w ich naturalnym środowisku. Bardzo dobrze sprawdza się też Błękitny rejs statkiem czy wesołe Jeep Safari, które dzieci w każdym wieku uwielbiają.

3. Skąd mam wziąć lunch box?

Lunch boxy zamawia się na dzień przed wycieczką osobiście w recepcji podając numer pokoju i liczbę osób. Ani rezydent hotelowy ani nasze biuro nie pośredniczy w zgłaszaniu zamówień na lunch pakiety. Jest to świadczenie zupełnie bezpłatne dla wszystkich, którzy opuszczają hotel przed śniadaniem. Jest to suchy prowiant, który jest substytutem śniadania a nie obiadu! Przysługuje również dzieciom. Odbiera się go w dzień wycieczki rano u recepcjonisty.

4. Co jeśli nie zdążymy po wycieczce na kolację?

Nie gwarantujemy powrotu z wycieczek Efez, Pamukkale czy Dalyan na kolację. Trzeba to wziąć pod uwagę i zabezpieczyć się na taką ewentualność we własnym zakresie.

5. Czy na wycieczki fakultatywne należy zabierać paszport?

Tak, wszyscy zobowiązani są do posiadania paszportu w przypadku wycieczek do Grecji: Kos, Rodos, Simi. Należy mieć również do okazania paszport jeśli dzieci korzystają ze zniżek.

6. Jakie są trasy przejazdów na dłuższe wycieczki?

Pamukkale – 250km ok. 4-5h
Efez – 200km ok. 3,5h
Dalyan – 190km ok. 3,5h

7. Jak wygląda transport na wycieczki?

Wycieczki odbywają się markowymi autokarami oraz minibusami (Mercedes, Neoplan, Volkswagen, Safir) w zależności od liczby chętnych. Są w pełni klimatyzowane. Nie sprzedajemy konkretnych miejsc w autokarze, zajmują Państwo dowolne wolne miejsce.

8. Czy na wszystkich wycieczkach jest polski przewodnik?

Polski przewodnik jest na wycieczce do Pamukkale, Efez oraz Dalyan. Pozostałe wycieczki odbywają się z anglojęzycznym przewodnikiem/opiekunem w grupie mieszanej narodowościowo.

9. Gdzie należy czekać na zbiórkę?

Miejscem zbiórki jest zawsze brama wjazdowa do hotelu lub jeśli hotel nie ma bramy to bezpośrednio przed recepcją przy ulicy. Nasi pracownicy nie wchodzą na teren recepcji.

10. Czy można zrezygnować z wycieczki, zamienić wycieczki lub ich terminy?

Odpowiedzi na te pytania znajda Państwo w zakładce Warunki uczestnictwa.