Turcja, wycieczka do starożytngo miasta Efez z możliwością zwiedzania Domu Matki Boskiej z Kusadasi,Bodrum,Didim,Fethiye,Side,Alanya,Marmaris
bodrum_Pamukkale Hierapolis (16)bodrum_Pamukkale Hierapolis (12)bodrum_Pamukkale Hierapolis (11)bodrum_Efez starożytne miasto (2)bodrum_Efez starożytne miasto (4)

Efez-Pamukkale

75 €

Kalkulator Ceny

Cena Liczba osób Podsuma
dorośli €75
0
dzieci 7-12 lat €38
0
dzieci 0-6 lat €0
0
Podsuma: 0
2-dniowa wyprawa po Turcji
Region: . Tags: , .

Efez-Pamukkale – to propozycja dla tych, którzy bez pośpiechu chcą obejrzeć dwa najważniejsze miejsca na Egejskim Wybrzeżu Turcji w ciągu dwudniowej wycieczki.

Pierwszego dnia zabierzemy Państwa do Efezu, gdzie zobaczycie pozostałości, uznawanej za jeden z siedmiu cudów starożytnego świata, Świątyni Artemidy Efeskiej. Dowiecie się, co bogini miała wspólnego z hetycką Kybele oraz kim byli jej tajemniczy kapłani. Podczas spaceru po hellenistyczno-rzymskich ruinach dowiecie się, jak żyli starożytni Rzymianie, a po przejściu marmurowej Drogi Kuretów, staniecie przed najsłynniejszym zabytkiem Efezu – pięknie zachowaną Biblioteką Celsusa. Serpentyną drogi wjedziemy również na Wzgórze Słowików, gdzie znajduje się, odwiedzany przez pielgrzymów z całego świata, Dom Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie skierujemy się do miejscowości Pamukkale, gdzie po całym dniu zwiedzania, będziecie mogli zrelaksować się w basenie termalnym.

Kolejny dzień przeznaczymy na zwiedzanie samego Pamukkale, które dzięki swoim wyjątkowym na skalę światową białym tarasom oraz ruinom antycznego uzdrowiska Hierapolis, zostało wpisane na elitarną listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru trasą widokową będziecie podziwiać fantastyczne, śnieżnobiałe formy skalne, a w Basenie Kleopatry na własnej skórze wypróbujecie, znane już w starożytności, zdrowotne i odmładzające właściwości świętej wody z pobliskiego źródła. Miłośników historii zafascynują ruiny antycznego Hierapolis – niegdyś znanego uzdrowiska i centrum rozrywki, z wspaniałymi łaźniami, wyrocznią oraz pięknie położonym ponad miastem teatrem na 15 tysięcy osób.

Kiedy?

środa, sobota

Jak długo?

6:00 (I dzień) – 19:00 (II dzień)

Za ile?

75€ dorosły, 38€ dziecko 7-12lat, dziecko 0-6 lat bezpłatnie

Co zapewniamy?

bilety wstępu do starożytnego Efezu, Hierapolis i Pamukkale, klimatyzowany wygodny transport, polski przewodnik pierwszego dnia, 2 dnia przewodnik anglojęzyczny, nocleg w hotelu 3* HB w Pamukkale, 1 x śniadanie, 1x obiad, 1 x kolacja: obiad w Efezie I-ego dnia, kolacja i śniadanie w czasie noclegu w hotelu

Opcjonalne wydatki

sanktuarium Dom Matki Boskiej ok.15€, kąpiel w basenie Kleopatry ok.15€, napoje, dla chętnych obiad II-ego dnia po trasie ok.10€ 

Co zabrać?

lunch box z hotelu, wygodne obuwie, strój kąpielowy, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, pieniądze.

O czym nie zapomnieć?

Przewodnik zapisuje osoby chętne na zwiedzanie Domu Matki Boskiej dla chętnych i zbiera opłatę w autokarze na wycieczce. Osoby nieuczestniczące w wizycie w sanktuarium mają czas wolny w miasteczku Selcuk. Dopłata do pokoju 1-os. +5€.