Turcja, wycieczka do starożytngo miasta Efez z możliwością zwiedzania Domu Matki Boskiej z Kusadasi,Bodrum,Didim,Fethiye,Side,Alanya,Marmaris
bodrum_Efez teatr antycznybodrum_Efez starożytne miasto (6)bodrum_Efez starożytne miasto (2)Turcja, wycieczka do starożytngo miasta Efez z możliwością zwiedzania Domu Matki Boskiej z Kusadasi,Bodrum,Didim,Fethiye,Side,Alanya,MarmarisTurcja, wycieczka do starożytngo miasta Efez z możliwością zwiedzania Domu Matki Boskiej z Kusadasi,Bodrum,Didim,Fethiye,Side,Alanya,MarmarisTurcja Efez starożytne miastoTurcja, wycieczka do starożytngo miasta Efez z możliwością zwiedzania Domu Matki Boskiej z Kusadasi,Bodrum,Didim,Fethiye,Side,Alanya,Marmarisefez07Efez z Bodrum biblioteka CelsusaTurcja, wycieczka do starożytngo miasta Efez z możliwością zwiedzania Domu Matki Boskiej z Kusadasi,Bodrum,Didim,Fethiye,Side,Alanya,Marmaris

Efez

29 €

Kalkulator Ceny

Cena Liczba osób Podsuma
dorośli €29
0
dzieci 7-12 lat €15
0
dzieci 0-6 lat €0
0
Podsuma: 0
starożytne miasto oraz Dom Matki Boskiej
Region: . Tags: , .

Wycieczka do Efez z Bodrum

Na terenach dzisiejszej Turcji od wieków powstawały i upadały wspaniałe imperia. Podczas wycieczki do starożytnego miasta Efez pokażemy Państwu fragment tej niesamowitej historii. Na własne oczy ujrzycie jeden z siedmiu cudów starożytnego świata – Świątynię Artemidy Efeskiej, która od wieków przyciągała podróżnych z nieraz bardzo odległych stron. Dowiecie się, co wspólnego miała grecka bogini z tajemniczą hetycką Kybele oraz dlaczego jej wyznawcy musieli się kastrować.

W ruinach hellenistycznego miasta pokonacie marmurową Drogę Kuretów, którą niegdyś spacerował Marek Antoniusz ze świeżo poślubioną Kleopatrą, aby dotrzeć do najbardziej rozpoznawalnej budowli Efezu – majestatycznej Biblioteki Celsusa. Pośród świetnie zachowanych budowli z czasów rzymskich spróbujecie odnaleźć marmurowy drogowskaz do domu publicznego i staniecie w największym w Azji Mniejszej teatrze, gdzie kiedyś przemawiał do wiernych sam święty Paweł.

Poruszającym, nie tylko dla katolików, doświadczeniem na pewno będzie wizyta w Domu Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, do którego dostaniemy się pokonując serpentyny malowniczego Wzgórza Słowików. W sanktuarium Domu Matki Boskiej przewodnik wskaże święte źródło, z którego można nabrać święconej wody, a także ścianę próśb na której można zostawić swój liścik.

Jeśli będąc w Turcji chcielibyście obejrzeć tylko jedne antyczne ruiny, zapewniamy, że Efez jest najlepszym możliwym wyborem!

Kiedy?

środa, sobota.

Jak długo?

6:00 – 20:00

Za ile?

Cena standardowa: 35€ dorosły, 18€ dziecko 7-12lat, dziecko 0-6 lat bezpłatnie

Cena promocyjna : 29€ dorosły, 15€ dziecko 7-12lat, dziecko 0-6 lat bezpłatnie

Co zapewniamy?

bilety wstępu do Efezu, obiad, klimatyzowany transport, polski przewodnik

Opcjonalne wydatki

napoje, sanktuarium Dom Matki Boskiej 13€/os. dorosła, 7-12lat połowa ceny, 0-6 lat bezpłatnie

Co zabrać?

lunch box z recepcji na śniadanie, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty (powierzchnia w Efezie bywa śliska), pieniądze

O czym nie zapomnieć?

W trakcie wycieczki przewodnik zapisuje osoby chętne do odwiedzenia Domu Matki Boskiej. Pozostali mają czas wolny w centrum miasta Selcuk.