kos
bodrum_Kos (2)kos02SRejs na Kos - z Bodrum do GrecjiTurcja,wycieczka na grecką wyspę Kos z Bodrum,Didim

Kos prom

19 €

Kalkulator Ceny

Cena Liczba osób Podsuma
dorośli €19
0
dzieci 7-12 lat €10
0
dzieci 0-6 lat €3
0
Podsuma: 0
grecka wyspa

Kos – Rejs promem do Grecji z Bodrum

Z wybrzeża Morza Egejskiego wzrok często ucieka nam tęsknie w stronę greckich wysepek. Czemu na którąś nie popłynąć? Proponujemy Państwu wycieczkę na przepiękny Kos. Po 45-min. rejsie promem z otwartym górnym pokładem, będziecie mogli usiąść w jednej z lokalnych tawern i przy kieliszku wina rozkoszować się specyficznym klimatem wyspy.

Spacerując leniwie wąskimi uliczkami starówki, poszukacie pamiątek po najsłynniejszych postaciach: ojcu medycyny Hipokratesie, czy największym malarzu starożytności Apellesie. Możecie również zwiedzić skąpane w słońcu ruiny twierdzy joannitów z zatartym herbem jednego z mistrzów i krzyżem maltańskim na frontonie. Na uroczym placyku obok zamku schronicie się w cieniu starego platana o obwodzie pnie 14 m – to słynne Drzewo Hipokratesa. Grecki pomnik słynnego lekarza znajduje się w znakomitej kolekcji lokalnego muzeum archeologicznego.

Jeszcze długo po powrocie będziecie wspominać niepowtarzalny klimat wyspy Kos w kształcie krewetki.

Kiedy?

codziennie

Jak długo?

7:00 – 18:00

Za ile?

Cena standardowa:23€

Cena promocyjna: 19€ dorosły, dziecko 7-12 lat 10€, dzieci 0-6lat 3€

Co zapewniamy?

transfer i bilety w 2 strony, opłaty i podatki portowe

Za co płacicie dodatkowo?

własne wydatki

Co zabrać?

paszport, rzeczy do kąpieli czy opalania

O czym nie zapomnieć?

Prom płynie ok. 45-60min. Ma górny pokład otwarty z krzesełkami do siedzenia. Waluta obowiązująca Na Kos – euro (są kantory wymiany). Rejs powrotny o 16:30. Czas lokalny taki sam w Grecji i Turcji. Nie trzeba ponownie kupować wizy gdyż wiza turecka jest wielokrotnego wjazdu. Port do którego przypływamy znajduje się w centrum starego miasta Kos. Wycieczka bez przewodnika. Nieopodal portu postój mają ciuchcie które obwożą po wyspie – opłaty od 1-5€ w zależności od długości trasy.