Wycieczki z Bodrum na Kos

expo 2016 turcjaTanie lokalne wycieczki Bodrum oferowane przez biuro podróży to ogrom atrakcji, które pozwolą zwiedzić Turcję i najpiękniejsze miejsca w tym orientalnym kraju. Poza ofertami na wycieczki fakultatywne z Bodrum do Pamukkale, czy z Bodrum do Efezu, albo nawet z Bodrum do Stambułu można skorzystać również z możliwości zwiedzenia greckich wysp, na które lokalne biuro podróży oferuje regularne rejsy statkiem. Ta wspaniała atrakcja turystyczna pozwoli na porównanie kultury tureckiej z grecką poprzez zwiedzanie zabytków na całodziennej wycieczce.

Jedną z propozycji Lokalnego Biura są wycieczki z Bodrum na Kos. Wyspa ta położona jest na Morzu Egejskim u wybrzeży Turcji, a jej powierzchnia to zaledwie 290 km2. Mimo tego znajduje się tu sporo ciekawych miejsc i wspaniałych zabytków, które zwrócą uwagę niejednego turysty.

Na Kos Katamaran!

Wycieczki z Bodrum na Kos są organizowane codziennie, a lokalne biuro podróży zapewnia zarówno wygodny transport katamaranem jak i wszelkie opłaty portowe. Na Wyspę Kos katamaran jest zadecydowanie najlepszym rozwiązaniem, przede wszystkim ze względu na widoki, których nie można przegapić, ale również na czas podróży, który jest praktycznie o połowę krótszy od rejsu statkiem. Wycieczki z Bodrum na Kos to atrakcja, z której będąc w Turcji powinieneś skorzystać jak i większość turystów, którzy chcą odwiedzić tą grecką wyspę.

Kos z Bodrum atrakcje turystyczne

wycieczki z bodrum na kos

Największe miasto wyspy to również Kos i to właśnie ono stało się centrum turystycznym i kulturalnym. To tutaj znajduje się główny port, do którego wpływają statki wycieczkowe z Bodrum i nie tylko, a przy którym znajduje się zabytkowa, XIV-wieczna twierdza Joanitów. Idąc dalej, spacerując po centrum miasteczka napotkamy Drzewo Hipokratesa, gdzie podobno nauczał swoich uczniów. Sam Hipokrates urodził się na wyspie około 460 r. p.n.e. i założył tu szkołę medyczną. Uczniowie po jego śmierci wybudowali szpital, uznawany za pierwszy na świecie, który znajduje się około 4 km poza miastem, na Asklepiejonie. Wśród atrakcji, które czekają na turystów warto wymienić również świątynie Afrodyty, Zamek św. JanaŚwiątynie Herkulesa, Muzeum Hipokratesa znajdujące się w centrum miasta Kos, Meczet Hassana Paszy, Zamek Neratzia, czy Asklepion, Agorę i Odeon. Jak na niewielką wyspę to atrakcje turystyczne Kos przyciągają turystów niemalże przez cały rok.

Jeśli zatem spędzasz wakacje w Turcji to jeden dzień z urlopu, aby zwiedzić Kos z Bodrum jest dobrym pomysłem. Wycieczki z Bodrum na Kos stały się ostatnimi czasy bardzo popularne i wielu podróżnych decyduje się na rejs statkiem na Kos lub rejs katamaranem na Kos, aby móc spędzić cały dzień na wyspie pełnej pięknych miejsc.

wycieczki z bodrum