Rano ok. godz. 6:00 zostaniecie odebrani z waszych hoteli minibusami, które dowiozą was do punktu zbiórki z przewodnikiem i transportem docelowym w Bodrum. Zabierzcie ze sobą: lunch pakiet z recepcji hotelowej zamówiony dzień wcześniej, strój kąpielowy, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, krem z filtrem, pieniądze, aparat. Trasa do Dalyan to ok. 200 km (3,5 h jazdy)+ 2 przerwy.

W czasie drogi  przerwa na śniadanie w zajeździe w mieście Mugla gdzie będziecie mogli zjeść swój lunch box zamówiony wcześniej w hotelu lub kupić sobie ciepłe śniadanie.

Dalyan Turcja (14).jpgDojeżdżamy nad Jezioro Koycegiz, które jest początkiem rzeki Dalyan. Tuż nad Jeziorem znajdują się mineralne źródła, które w połączeniu z błotną glinką tworzą lecznicze błota. Będziemy tu kąpać się w tym leczniczym błocie z minerałami a potem spłukiwać tym samym stosując maskę na całe ciało. Pobyt na basenach z mineralnym błotem ok. 45 min. W czasie kąpieli zalecamy zdjęcie srebrenej biżuterii - może czernieć. Na terenie tego "błotnego spa pod chmurką" są przebieralnie i toalety.

rzeka Dalyan Turcja (2).jpgPóźniej wchodzimy na statki (taksówki wodne). Na statku można zakupić napoje. Można zabrać na statek wózek dziecięcy. Statki nie są wyposażone w toalety. Taksówka wodna może zabrać na pokład określoną liczbę osób, przez to grupa może być podzielona na kilka statków, które płyną jeden za drugim. Przewodnik w czasie rejsu jest na jednym z nich i nie udziela informacji krajoznawczych. Czas przejazdu w 1 stronę taksówką wodną ok.min. 

Dopłyniemy do przystani gdzie w restauracji będzie serwowany obiad. 

Dalyan Turcja (3) (Copy).jpgPo obiedzie wsiadamy na statki i płyniemy dalej po delcie rzeki Dalyan. Zatrzymamy się przy kutych w skałach grobowcach królewskich starożytnego miasta Kaunos. Postój na zdjęcia z grobowcami.

Dalyan plaża Iztuzu (1).jpgDopływamy do plaży żółwi Iztuzu, która jest lęgowiskiem ogromnych żółwi morskich Caretta-Caretta.. Tu otrzymacie ok. 1,5 h czasu wolnego na plażowanie. Na plaży są przebieralnie, toalety i kawiarnia. Będziecie mieć szansę zobaczyć żółwie Caretta-Caretta, które będą wabione przez rybaków błękitnymi krabami. Dalyan słynie z tego gatunku krabów. Dla chętnych możliwość zakupienia grillowanego kraba.

 Po przerwie na plaży żółwi rejs powrotny do przystani gdzie będzie czekać na was autobus. W trasie powrotnej do Bodrum krótki przystanek na toaletę. Dojazd do Bodrum ok. 20:00, tu przesiadacie się do minibusów, które przywiozły was rano i przejeżdżacie do swoich hoteli (nie gwarantujemy powrotu na kolacje).

.

od 19 października tylko anglojęzyczny przewodnik 

Prosimy o zabranie paszportów dla dzieci, które korzystają ze zniżek

Na statek można zabrać ze sobą wózek dziecięcy.


Na statkach jest możliwość zakupu napoi.


Statki wyposażone są w toalety.


Taksówki wodne zabierają określoną ilość osób, grupa może być podzielona na kilka statków, które płyną jeden za drugim.


Podczas rejsu przewodnik płynie jednym ze statków i nie udziela informacji krajoznawczych.


Podczas kąpieli błotnych radzimy zdjąć srebrną biżuterię gdyż podczas kąpieli błotnych może ona sczernieć ze względu na wysoką ilość minerałów.


Na plaży Iztuzu są przebieralnie, kawiarnia oraz toalety.


W czasie wycieczki jest możliwość zakupu grillowanych krabów.


O kolejności zwiedzania decyduje przewodnik.


Wycieczka odbywa się z polskim przewodnikiem i w polskiej grupie.

Galeria zdjęć

4,9

 • Ogólny

  98
 • Transport

  98
 • Nocleg

  96
 • Miejsce Docelowe

  100
review

Ewa

Super biuro i wycieczka

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

review

Ania

Rejs rzeką Dalyan na prawdę super! Piękne widoki, możliwość kąpieli na plaży. Jesteśmy bardzo zadowoleni i z organizacji i z samego miejsa, które wybraliśmy, pozdrawiamy serdecznie przewodnika :)

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

review

Magdalena

Zacznę od tego, że kontakt z klientem jest naprawdę na wysokim poziomie, bez problemu przez czat można załatwić wszystkie sprawy. My przekładaliśmy wycieczkę ze względu na prawdopodobieństwo burzy i nasza prośba była pozytywnie rozpatrzona. Byliśmy na wycieczce Zaginiona Atlantyda. O ile widoki rzeczywiście fajne to od przewodniczki niewiele można było się dowiedzieć. Pani sympatyczna ale średnio przygotowana na tę konkretną wyprawę. Prawie 3 h jazdy w jedną stronę i zero jakiejkolwiek opowiesci na temat związany z tym co będziemy oglądać, czy ciekawostek z regionu. Wybierając wycieczkę z Polskim przewodnikiem oczekiwałam, że po drodze dowiem się czegoś ciekawego tak jak to było na innych wycieczkach organizowanych przez inne biura. Gdy docieraliśmy na miejsce otrzymywalismy kilka informacji(Pani musiała posiłkować się swoimi notatkami co wydało mi się mało profesjonalne) . Jest jeszcze jedna istotna kwestia zwiazana z opisem wycieczki- na stronie podane jest ze dotrzemy do "piaszczystej " dzikiej plaży. Dzika owszem jest natomiast na pewno nie piaszczysta! Drobne kamienie z których się składa powodują delikatnie mówiąc, ogromny dyskomfort podczas chodzenia! Warto zabrać buty do wody wtedy pobyt na tej plaży może być udany.

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

Napisać Recenzję

 • Ogólny

 • Transport

 • Przewodnik

 • Miejsce Docelowe

Cena za osobę:

dorosły

62€-+

dziecko 4-12 lat

45€-+

dziecko 0-3 lata

0€-+
Razem:0 €
Cena internetowa:0 €
Cena internetowa: od 55 €