You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Odbiór na wycieczkę z hoteli w Bodrum będzie ok. 5:00-6:00 rano. Odbierani zostajecie przez minibusy, które dowożą do punktu zbiórki w Bodrum i tam przesiadacie się w transport docelowy. 

Zabierzcie ze sobą: paszporty dla dzieci, strój kąpielowy, ręcznik, wygodne obuwie, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, kremy z filtrem, pieniądze, aparat, lunch box – suchy prowiant z recepcji hotelowej zamówiony dzień wcześniej (należy się od hotelu bezpłatnie jako substytut śniadania). W górach w czasie przerwy śniadaniowej szczególnie w miesiącach kwiecień-maj oraz wrzesień-listopad chłodno – warto wziąć bluzkę z długim rękawem lub lekką kurtkę.

Trasa z Bodrum do Pamukkale to ok. 270 km. z postojami. 

W mieście Mugla zatrzymujemy się, aby zjeść śniadanie w zajeździe. Tu można zjeść to co przygotował hotel w formie lunch boxu lub zakupić ciepłe śniadanie w restauracji. Następnie udamy się do sklepu z wyrobami skórzanymi z których Turcja słynie. Kolejnym punktem już przy samym Pamukkale będzie wizyta w centrum kamieni onyx. 

Po wizytach w centrach zakupowych a przed zwiedzaniem udamy się na obiad, gdzie będziecie mogli skosztować pysznych kebabów w formie szwedzkiego stołu. Do obiadu napoje płatne.

Pamukkale Hierapolis (10).jpgDocieramy do kompleksu Hierapolis-Pamukkale. Przechodząc w kierunku wapiennych tarasów Pamukkale będziemy mijać zabytki starożytnego miasta Hierapolis jak teatr czy łaźnie. 

Pamukkale Hierapolis Turcja wycieczki (2).jpgTakim spacerem docieramy do Basenu Kleopatry. Basen to punkt centralny skansenu Pamukkale- Hierapolis, gdzie można też chwilkę odpocząć na krzesełkach i skorzystać z ofert barów lub kawiarni. Tu również znajdują się toalety. Przewodnik pokieruje osoby korzystające z basenu do przebieralni i wskaże drogę na wapienne tarasy Pamukkale. Wyznaczy godzinę zbiórki tak aby każdy mógł w pełni skorzystać ze wszystkich atrakcji. 

Wyruszamy w drogę powrotna do Bodrum z przystankiem na toaletę. Po dotarciu do Bodrum, przesiadamy się w mini busy, które rozwiozą was do waszych hoteli. Powinniście w nich być ok. 20:30

Dzieci, które korzystają ze zniżek muszą mieć ze sobą paszport do kontroli. W Turcji do zniżek bierze się rocznik urodzenia dziecka a nie konkretną datę urodzenia.


Autobusy nie są wyposażone w toalety, zatrzymujemy się odpowiednio często aby skorzystać z toalety lub się przewietrzyć.


Po dojeździe do obiektu Pamukkale należy pamiętać aby zabrać wszystkie rzeczy, które będą nam potrzebne do zwiedzania i kąpieli.


Podejście do antycznego teatru jest strome a powierzchnia w Hierapolis nierówna. Radzimy zabrać ze sobą wygodne obuwie.


Wejście do wapiennych tarasów jest możliwe tylko boso aby nie niszczyć powierzchni tarasów. Buty można włożyć do reklamówki lub zostawić na półkach przed wapiennymi tarasami.


Powierzchnia trawertyn miejscami jest bardzo śliska szczególnie tam gdzie woda płynie cały czas.


Na trawertynach są w niektórych miejscach oznaczenia nie wchodzić”. Jeśli złamiemy zakaz ochrona obiektu poinformuje nas o tym gwizdkiem.


W czasie wolnym można skorzystać z busików lub ciuchci, które jeżdżą do dalej położonej nekropoli za 1 €.


Na terenie basenu Kleopatry znajdują się toalety, przebieralnie, szafki zamykane na klucz (z kaucją) i prysznice.


W górach podczas przerwy na śniadanie w porze wiosennej i zimowej jest chłodno, sugerujemy zabrać ze sobą bluzę lub kurtkę.


Z powodów nieprzewidzianych podczas wycieczki godzina powrotu może się być inna niż podana w opisie wycieczki.

O kolejności zwiedzania decyduje przewodnik

 

Wyruszamy w drogę powrotna do Bodrum z przystankiem na toaletę. Po dotarciu do Bodrum, przesiadamy się w mini busy, które rozwiozą was do waszych hoteli. Powinniście w nich być ok. 20:30

Galeria zdjęć

Pamukkale Hierapolis (10).jpg
Pamukkale Hierapolis Turcja (46) (Copy).jpg
Pamukkale Hierapolis Turcja (47) (Copy).jpg
Pamukkale Hierapolis Turcja wycieczki (1).jpg
Pamukkale Hierapolis Turcja wycieczki (7).jpg
Pamukkale Hierapolis Turcja wycieczki (9).jpg

5,0

 • Ogólny

  100
 • Transport

  100
 • Nocleg

  100
 • Miejsce Docelowe

  100
review

Wanda

Bardzo dobra organizacja, punktualność, wystarczająco długi czas, aby pochodzić po wapiennych tarasach, wykapać się w termalnym basenie i zrobić zakupy pamiątek 😊👍, PRZEWODNIK doskonaly, odpowiadal na zadawame pytania, rowniez kierowcy doskonali I bezpieczna jazda 😊👍

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

review

PIOTR

Świetna organizacja, dobra atmosfera podczas wycieczki, przewodnik z ogromną wiedzą. Na pewno następnym razem również skorzystamy z ich oferty.

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

review

Ania

Wspaniala wycieczka dziekujemy bardzo za przewodnika który był pełny Wiedzy która dzielił się z nami w bardzo profesjonalny sposób! Super

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

Napisać Recenzję

 • Ogólny

 • Transport

 • Przewodnik

 • Miejsce Docelowe

Cena za osobę:

dorosły

39€-+

dziecko 5-8 lat

20€-+

dziecko 0-4 lata

0€-+
Razem:0 €
Cena internetowa:0 €
Cena internetowa: od 35 €