You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Odbierzemy was z hoteli w Bodrum ok. 5:00-6:00 rano. Trasa z Bodrum do Pamukkale trwa ok 4,5 h wraz z postojami (ok. 270 km).

Zabierzcie ze sobą paszporty dla dzieci, strój kąpielowy, ręcznik, wygodne obuwie, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, kremy z filtrem, pieniądze, aparat, lunch box – suchy prowiant z recepcji hotelowej zamówiony dzień wcześniej (należy się od hotelu bezpłatnie jako substytut śniadania). W górach w czasie przerwy śniadaniowej szczególnie w miesiącach kwiecień-maj oraz wrzesień-listopad jest chłodno –warto wziąć bluzkę z długim rękawem lub lekką kurtkę.

Będziemy przejeżdżać przez miasteczko Yatagan znaną z elektrowni oraz przez stolicę prowincji Mugla. Zatrzymamy się na przerwę śniadaniową w zajeździe w miejscowości Mugla. Tu będzie można skonsumować śniadanie, które zostało pobrane z hotelu (lunch box) lub zakupić ciepły posiłek na miejscu. Dalsza część trasy prowadzi przez miasto Tavas słynące z ogromnej ilości meczetów aż do miasta Denizli, które słynie z nietypowych kogutów i fabryk tekstylnych.

Zanim udamy się na obiekt Pamukkale i Hierapolis pojedziemy się do restauracji, w której będziecie mogli skosztować prawdziwych tureckich kebabów w formie szwedzkiego stołu.

Pamukkale Hierapolis Turcja wycieczki (7).jpgNajedzeni i pełni energii docieramy na miejsce. Z parkingu przechodzimy do skansenu, w którym znajdują się Pamukkale, starożytne miasto Hierapolis i antyczny basen Kleopatry. Wchodzimy pod górę do teatru starożytnego i zwiedzamy. Następnie schodzimy w dół do basenu Kleopatry.

Pamukkale Hierapolis wycieczka Turcja (11).jpgTo centralny punkt skansenu. Tu znajdziecie chwilę wytchnienia. Są tu krzesełka, stoliki, kawiarnie i toalety. Przewodnik wskaże gdzie znajdują się przebieralnie dla osób chętnych do skorzystania z basenu Kleopatry i wytłumaczy jak dotrzeć na wapienne tarasy. Wyznaczy godzinę zbiórki tak aby każdy mógł skorzystać z atrakcji jakie oferuje obiekt.

Pamukkale, Hierapolis, Turcja (40) (Copy).jpgW czasie wolnym wyznaczonym przez przewodnika ok.2h  można spacerować po wapiennych tarasach, brodzić w trmalnej wodzie czy zrobić wyjątkowe zdjęcia z panoramą śnieżnobiałego bawełnianego zamku Pamukkale.

Pamukkale Hierapolis wycieczka Turcja (8).jpgPo czasie wolnym wraz z przewodnikiem udacie się do miasta zmarłych Nekropolis. Będzie to spacer ok. 30 min.

Karahayit.jpgPo opuszczeniu skansenu Pamukkale udamy się do bliźniaczych wód termalnych do wioski Karahayiyt, która słynie z czerwonych wód. Przerwa przy fontannie z gejzerem na pamiątkowe zdjęcie.

Powrót do hoteli w Bodrum ok. 20.30 z postojem na toaletę. W Bodrum możliwa jest przesiadka do mniejszych busików abyście byli szybciej w swoich hotelach.


Dzieci, które korzystają ze zniżek muszą mieć ze sobą paszport do kontroli. W Turcji do zniżek bierze się pod uwagę rocznik urodzenia a nie konkretną datę urodzenia.


Autobusy są klimatyzowane i komfortowe, nie są wyposażone w toalety, zatrzymujemy się odpowiednio często aby skorzystać z toalety lub przewietrzyć.


Po dojeździe do obiektu Pamukkale należy pamiętać aby zabrać wszystkie swoje rzeczy, które będą potrzebne do zwiedzania i kąpieli.


Podejście do antycznego teatru jest strome a powierzchnia w Hierapolis nierówna. Radzimy zabrać ze sobą wygodne obuwie.


Wejście do wapiennych tarasów jest możliwe tylko boso aby nie niszczyć powierzchni tarasów. Buty można włożyć do reklamówki lub zostawić na półkach przed wapiennymi tarasami.


Powierzchnia trawertyn miejscami jest bardzo śliska, szczególnie tam gdzie woda płynie cały czas.


Na trawertynach są w niektórych miejscach oznaczenia „nie wchodzić”. Jeśli złamiemy zakaz ochrona obiektu poinformuje nas o tym gwizdkiem.


W czasie wolnym można skorzystać z busików lub ciuchci, które jeżdżą do dalej położonej nekropoli za 1 €.


Na terenie basenu Kleopatry znajdują się toalety, przebieralnie, szafki zamykane na klucz (z kaucją) i prysznice.


W górach podczas przerwy na śniadanie w porze wiosennej i zimowej jest chłodno, sugerujemy zabrać ze sobą bluzę lub kurtkę.


Z powodów nieprzewidzianych podczas wycieczki godzina powrotu może się być inna niż podana w opisie wycieczki.


Wycieczka odbywa się z polskim przewodnikiem i wyłącznie w polskiej grupie.


O kolejności zwiedzania decyduje przewodnik podczas wycieczki.

Galeria Wycieczek

Pamukkale Hierapolis (10).jpg
Pamukkale Hierapolis Turcja (46) (Copy).jpg
Pamukkale Hierapolis Turcja wycieczki (1).jpg
Pamukkale Hierapolis Turcja wycieczki (2).jpg
Pamukkale Hierapolis Turcja wycieczki (7).jpg
Pamukkale Hierapolis Turcja wycieczki (9).jpg

5,0

 • Ogólny

  100
 • Transport

  100
 • Nocleg

  100
 • Miejsce Docelowe

  100
review

Ania

Brak zastrzeżeń. Wszystko świetnie zorganizowane. Myślę że spokojnie można się wybrać z dziećmi. Bardzo fajny przewodnik, czysty autobus.

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

review

Wandzia

Bardzo dobra organizacja, punktualność, wystarczająco długi czas, aby pochodzić po wapiennych tarasach, wykapać się w termalnym basenie i zrobić zakupy pamiątek 😊👍, PRZEWODNIK doskonaly, odpowiadal na zadawame pytania, rowniez kierowcy doskonali I bezpieczna jazda 😊👍

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

review

łucja

Biuro godne polecenia. Świetna organizacja, konkurencjne ceny, genialna komunikacja z pracownikami firmy przed zakupem, odpowiednio dobrany czas na zwiedzanie poszczególnych miejsc na wycieczce do Pamukkale. nasz przewodnik posiada ogromną wiedzę i bardzo interesująco opowiadał o różnych aspektach kultury tureckiej i religii. Nie było pytań bez odpowiedzi. Z pewnością skorzystamy jeszcze z wycieczek proponowanych przez MetinTour, jeśli ponownie odwiedzimy piękną Turcję!

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

Napisać Recenzję

 • Ogólny

 • Transport

 • Przewodnik

 • Miejsce Docelowe

25 €

19 €

25 €

19 €

15 €

9 €

0 €

25 €

19 €