Odbierzemy was z hoteli w Bodrum ok. 2:00 rano. Trasa z Bodrum do Pamukkale trwa ok 4,5 h wraz z postojami (ok. 270 km). 

Zabierzcie ze sobą kurtki na lot balonem a także paszporty dla dzieci, strój kąpielowy, ręcznik, wygodne obuwie, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, kremy z filtrem, pieniądze, aparat.

Po przyjeździe w okolice Pamukkale zjemy śniadanie. Herbata do śniadania w cenie. 

Pamukkale Turcja (2).jpegPrzygotowanie do lotu i lot balonem zakończony wręczeniem certyfikatów. Sam lot trwa ok.40min. i zależny jest od kierunku wiatru. Czasem wiatr płata figle i może pokierować nas w zupełnie inną stronę niż znajduje się Pamukkale. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych lot balonem może zostać w każdej chwili odwołany przez służby meteorologiczne które wydają prawo do startu (Koszt lotu balonem jest w tym przypadku zwracany).

Pamukkale Hierapolis Turcja wycieczki (7).jpgNajedzeni i pełni energii docieramy na miejsce. Z parkingu przechodzimy do skansenu, w którym znajdują się Pamukkale, starożytne miasto Hierapolis i antyczny basen Kleopatry. Wchodzimy pod górę do teatru starożytnego i zwiedzamy. Następnie schodzimy w dół do basenu Kleopatry.

Pamukkale Hierapolis wycieczka Turcja (11).jpgTo centralny punkt skansenu. Tu znajdziecie chwilę wytchnienia. Są tu krzesełka, stoliki, kawiarnie i toalety. Przewodnik wskaże gdzie znajdują się przebieralnie dla osób chętnych do skorzystania z basenu Kleopatry i wytłumaczy jak dotrzeć na wapienne tarasy. Wyznaczy godzinę zbiórki tak aby każdy mógł skorzystać z atrakcji jakie oferuje obiekt.

Pamukkale, Hierapolis, Turcja (40) (Copy).jpgW czasie wolnym wyznaczonym przez przewodnika ok.2h  można spacerować po wapiennych tarasach, brodzić w trmalnej wodzie czy zrobić wyjątkowe zdjęcia z panoramą śnieżnobiałego bawełnianego zamku Pamukkale.

Pamukkale Hierapolis wycieczka Turcja (8).jpgPo czasie wolnym wraz z przewodnikiem udacie się do miasta zmarłych Nekropolis. Będzie to spacer ok. 30 min.

Po zwiedzaniu pojedziemy się do restauracji, w której będziecie mogli skosztować prawdziwych tureckich kebabów w formie szwedzkiego stołu.

Trasa powrotna. Powrót do hoteli w Bodrum ok. 20.30 z postojem na toaletę.


Minimalny wiek dziecka na lot balonem to 6 lat. 


Nie ma zniżek dla dzieci na lot balonem.


Lot balonem jest organizowany przez firmę zewnętrzną. Na lot balonem są zabierane tylko osoby z wykupionym lotem (przewodnicy nie uczestniczą w locie balonem). 


Kierunek lotu balonem w dużej mierze zależny jest od warunków pogodowych i wiatru. Balon w szczególnych przypadkach pogodowych może nie zbliżyć się bezpośrednio nad same tarasy wapienne.


Dzieci, które korzystają ze zniżek na bilety wstępu do Pamukkale muszą mieć ze sobą paszport do kontroli. W Turcji do zniżek bierze się pod uwagę rocznik urodzenia a nie konkretną datę urodzenia.


Autobusy są klimatyzowane i komfortowe, nie są wyposażone w toalety, zatrzymujemy się odpowiednio często aby skorzystać z toalety lub przewietrzyć.


Po dojeździe do obiektu Pamukkale należy pamiętać aby zabrać wszystkie swoje rzeczy, które będą potrzebne do zwiedzania i kąpieli.


Podejście do antycznego teatru jest strome a powierzchnia w Hierapolis nierówna. Radzimy zabrać ze sobą wygodne obuwie.


Wejście do wapiennych tarasów jest możliwe tylko boso aby nie niszczyć powierzchni tarasów. Buty można włożyć do reklamówki lub zostawić na półkach przed wapiennymi tarasami.


Powierzchnia trawertyn miejscami jest bardzo śliska, szczególnie tam gdzie woda płynie cały czas.


Na trawertynach są w niektórych miejscach oznaczenia „nie wchodzić”. Jeśli złamiemy zakaz ochrona obiektu poinformuje nas o tym gwizdkiem.


W czasie wolnym można skorzystać z busików lub ciuchci, które jeżdżą do dalej położonej nekropoli za 1 €.


Na terenie basenu Kleopatry znajdują się toalety, przebieralnie, szafki zamykane na klucz (z kaucją) i prysznice.


Z powodów nieprzewidzianych podczas wycieczki godzina powrotu może się być inna niż podana w opisie wycieczki.


Wycieczka odbywa się z polskim przewodnikiem i wyłącznie w polskiej grupie.


O kolejności zwiedzania decyduje przewodnik podczas wycieczki.

Galeria zdjęć

5,0

 • Ogólny

  100
 • Transport

  100
 • Nocleg

  100
 • Miejsce Docelowe

  100
review

Ania

Brak zastrzeżeń. Wszystko świetnie zorganizowane. Myślę że spokojnie można się wybrać z dziećmi. Bardzo fajny przewodnik, czysty autobus.

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

review

Wandzia

Bardzo dobra organizacja, punktualność, wystarczająco długi czas, aby pochodzić po wapiennych tarasach, wykapać się w termalnym basenie i zrobić zakupy pamiątek 😊👍, PRZEWODNIK doskonaly, odpowiadal na zadawame pytania, rowniez kierowcy doskonali I bezpieczna jazda 😊👍

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

review

łucja

Biuro godne polecenia. Świetna organizacja, konkurencjne ceny, genialna komunikacja z pracownikami firmy przed zakupem, odpowiednio dobrany czas na zwiedzanie poszczególnych miejsc na wycieczce do Pamukkale. nasz przewodnik posiada ogromną wiedzę i bardzo interesująco opowiadał o różnych aspektach kultury tureckiej i religii. Nie było pytań bez odpowiedzi. Z pewnością skorzystamy jeszcze z wycieczek proponowanych przez MetinTour, jeśli ponownie odwiedzimy piękną Turcję!

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

Napisać Recenzję

 • Ogólny

 • Transport

 • Przewodnik

 • Miejsce Docelowe

Ta wycieczka nie jest dostępna w wybranym terminie. Prosimy wybrać inną datę.

Razem:0 €
Cena internetowa:0 €
Cena internetowa: od 175 €