Zbiórka

Odbierzemy cię z hotelu i przewieziemy na lotnisko w Bodrum-Milas. Pamiętaj żeby zabrać ze sobą paszport. Wsiądziesz do samolotu i po 1 h wylądujesz w Stambule skąd odbierze cię kierowca i przewiezie do punktu zbiórki z przewodnikiem.

 

Hipodrom i Błękitny Meczet

Sultanahmet meczet.jpgZwiedzanie rozpoczynamy w dzielnicy Sultanahmet i udamy się do Hipodromu gdzie odbywały się wyścigi rydwanów oraz przedstawienia. Hipodrom mógł pomieścić nawet 100 tyś widzów. Następnie udamy się do Błękitnego meczetu, największego w Turcji z sześcioma minaretami i 260 witrażami. Wejdziemy do środka, zasiądziemy na dywanie i poznamy tajniki religii islamskiej. Przed wejściem do meczetu dostępne bezpłatne chusty dla Pań.


Hagia Sophia

Stambuł panorama.jpgKolejnym punktem będzie wizyta w meczecie Hagia Sophia która była najważniejszą świątynią początków chrześcijaństwa.

 

Przerwa na obiad

Obiad w jednej ze stambulskich restauracji

 

Pałac Topkapi

Turcja Stambul (22).jpgNastępnie udamy się do Pałacu Topkapi gdzie żyli sułtanie. Zobaczymy jego wnętrza z kuchnią i skarbcem. Możliwość zwiedzania haremu (dodatkowo płatne).

 

Zakończenie

Po intensywnym zwiedzaniu zabierzemy was na lotnisko w Stambule skąd polecicie do Bodrum. Na lotnisku w Bodrum-Milas odbierze was kierowca i zawiezie do waszego hotelu w Bodrum. Osoby które mają wykupioną wycieczkę 2-dniową zabieramy do hotelu na starym mieście w Stambule ze śniadaniem w cenie. Ewentualna kolacja we własnym zakresie.

 

Program jest orientacyjny a kolejność zwiedzania ustala przewodnik.

Cysterna Bazyliki

meduza cysterna stambuł.jpgPo śniadaniu w hotelu udamy się do podziemnego pałacu wypełnionego wodą Cysterny Yerebatan, która zaopatrywała Stambuł w czasach sułtanów w wodę.

 

Bazar Egipski

Bazar turecki (1) (Copy).jpgBazar Egipski to miejsce gdzie za czasów sułtana Sulejmana dworscy medycy kupowali w zioła i lecznice przyprawy. Dziś nadal sprzedaje się tu orientalne przyprawy. Zapach i atmosfera niesamowita.

 

Rejs po Bosforze

rejs po Bosforze (3).jpgNastępnie przejedziemy nad Złoty Róg i Most Galata skąd wsiądziemy na statek by udać się w rejs po Bosforze. Cieśnina rozdziela ze sobą dwa kontynenty Azję i Europę. Ze statku będziemy mogli podziwiać Pałac Ataturka Dolmabahce, wieżę Galata i niesamowite widoki które proponuje Stambuł.

 

Grand Bazar

Turcja Stambul (15).jpgTeraz czas wolny i wizyta na słynnym Wielkim Bazarze gdzie będziecie mogli zrobić pamiątkowe zakupy lub po prostu zwiedzić ten najstarszy zabytkowy bazar.

 

Zakończenie

Po intensywnym zwiedzaniu zabierzemy was na lotnisko w Stambule skąd polecicie do Bodrum. Na lotnisku w Bodrum - Milas odbierze was kierowca i zawiezie do waszego hotelu w Bodrum.

 

Program jest orientacyjny a kolejność zwiedzania ustala przewodnik.

W zależności od lokalizacji hotelu, liczby uczestników i terminu wycieczki cena może się różnić.

Do rezerwacji wycieczki niezbędne jest przesłanie zdjęcia paszportu (strony ze zdjęciem) w celu zakupu biletów lotniczych.

Rezerwacja wycieczki możliwa jedynie przy pełnej wpłacie kwoty za wycieczkę.

Bielty lotnicze oraz vouchery wraz ze szczegółowymi instrukcjami wysyłamy mailem.

Transfery na lotnisko i zlotniska odbywają się wyłącznie z kierowcą tureckim.

Na lotnisku kierują się Państwo do stanowiska odprawy na swój lot do Stambułu.

Z przewodnikiem spotykają się Państwo już w centrum Stambułu.

Hotel zapewnia śniadanie. Kolacja we własnym zakresie.

W hotelu są dostępne ręczniki i suszarki do włosów.

Galeria zdjęć

5,0

 • Ogólny

  100
 • Transport

  100
 • Nocleg

  100
 • Miejsce Docelowe

  100
review

Anna P

Wycieczkę z Metin Tour bardzo polecam, 2 dni to wciąż za mało na to piękne miasto ale wystarczające aby zobaczyć i poczuć klimat Stambułu. Duża w tym zasługa Yildiz Kocaoglu, która jest energiczna, przekazuje informacje konkretne i nie goni od miejsca do miejsca, tylko pozostawia czas wolny lub wspólny cay, ponadto dwa tureckie obiady 🥰 Hotel Nowy Efendi znajduje się kilka minut od najważniejszych zabytków. Świetne pokoje, miła obsługa, taras widokowy i pyszne śniadanie. Do tego bardzo fajna ekipa ludzi, kameralnie i sympatycznie. Czego chcieć więcej !

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

review

Leos

To miasto trzeba zobaczyc na własne oczy, Nasza przewodniczka Yilmaz z ogromną wiedzą, przesympatyczna. Bardzo dziekujemy za świetną organizacje

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

Napisać Recenzję

 • Ogólny

 • Transport

 • Przewodnik

 • Miejsce Docelowe

Cena za osobę:

dorosły

199€-+

dziecko 3-12 lat

199€-+

dziecko 0-2 lata

20€-+
Razem:0 €
Cena internetowa:0 €
Cena internetowa: od 349 €