Wycieczka z Bodrum do Stambułu


Wycieczka do Stambułu to ten punkt wakacji w Turcji, którego nie sposób pominąć. Jest to bowiem miejsce położone na dwóch kontynentach, w Europie i w Azji, dlatego też łączą się to wpływy obu kultur, a wyznaczający granicę Bosfor tworzy niepowtarzalny klimat. Sam Stambuł zachwyca wieloma atrakcjami, które warto zwiedzić, a przynajmniej ich zdecydowaną większość. Aby spędzić udany urlop w Turcji wystarczy skorzystać z oferty na wycieczki fakultatywne oferowane przez Lokalne Biuro Podróży w Bodrum.

Na wakacjach z Bodrum do Stambułu

Spędzając wakacje w Turcji, w jednym z nadmorskich kurortów warto wykorzystać tanie lokalne wycieczki Bodrum i odwiedzić miejsca oddalone od wybrzeży, by poznać różnicę, tradycje i kuchnie. Wycieczki z Bodrum do Stambułu to możliwość odwiedzenia miejsca, którego początki sięgają VII wieku p.n.e. Wówczas funkcjonowało jako Bizancjum, a od IV wieku n.e. jako Konstantynopol. Z tych czasów pozostało wiele ciekawych atrakcji architektonicznych, które warto zobaczyć jak chociażby Błękitny Meczet, będący wizytówką miasta z charakterystycznymi kopułami i strzelistymi wieżami, czy Kościół Mądrości Bożej Hagia Sophia i Pałac Topkapi. Stambuł to także miejsce idealne dla miłośników sztuki i historii, gdyż w mieście znaleźć można liczne muzea jak Muzeum Sztuki Tureckiej, Muzeum Archeologiczne, czy Muzeum Adama Mickiewicza. Jeśli chcesz poznać nocne życie miasta to czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji, pubów, klubów i restauracji, które przygotowane są na przyjazd turystów z całego świata, dlatego oferują różnego rodzaju trendy muzyczne w tym także tradycyjny turecki klimat. Ze względu na turystyczny charakter miasta jest ono mocno rozwinięte pod kątem gastronomicznym, hotelarskim i komunikacyjnym. Z tego też tytułu wycieczki fakultatywne do Stambułu to gwarancja idealnej organizacji i możliwości przemieszczania się po mieście za pomocą takich środków transportu jak cztery linie metra, autobusy, kolejki podziemne, a także tradycyjne tureckie dolmusze, chociaż nie jest to konieczne przy tak mocno rozwiniętej komunikacji miejskiej. Miasto posiada także dwa porty lotnicze, ale i niedaleko Bodrum również znajduje się lotnisko, dzięki czemu transfery odbywają się płynnie i bez konieczności dalekiego dojazdu do samego portu.

Wakacje w Turcji i wycieczka do Stambułu

Stambuł położony jest w klimacie śródziemnomorskim, co oznacza, że lato bywa tutaj bardzo gorące zaś zima może być śnieżna i deszczowa. Najlepszy okres na wycieczki do Stambułu to zdecydowanie przełom od maja do września. Wakacje w Turcji nie byłyby kompletne gdybyśmy nie skorzystali z tutejszych plaż, które znaleźć można także w Stambule. I chociaż trudno tu o naturalne plaże to te sztuczne przyhotelowe również podobają się przybywającym tu turystom. Hotele w Bodrum, czy innych kurortach, także w Stambule, i ich plaże charakteryzują się przede wszystkich czystością i bezpieczeństwem zapewnionym przez ratowników. Jeśli jednak koniecznie chcemy wybrać się na naturalne plaże w Stambule to jedyne takie miejsca znajdują się po jego europejskiej części jak chociażby plaża Atakoy czy Florya.

Tradycyjne tureckie jedzenie można spotkać w każdej części kraju również w Stambule. Kebaby w Turcji są na porządku dziennym a ich różnorodność może przyprawić o zawrót głowy. Warto jednak spróbować chociaż kilku odmian aby móc porównać do tych które są serwowane w Polsce. Poza kebabami warto także skosztować pysznych ryb w bułce, czyli tak zwanych balik ekmek. Ponadto restauracje w Turcji zaproponują nam wszelkiego rodzaju zupy, czy dania orientalne, które zapewne znajdą swoich zwolenników.

Stambuł z Bodrum jako wycieczka organizowana przez Lokalne Biuro Podróży w Bodrum to doskonały sposób na spędzenie kolejnego dnia z urlopu w Turcji. Mnogość atrakcji turystycznych tego miasta sprawia, że prawdopodobnie nie zdążymy zwiedzić wszystkich, ale to tylko jeden z argumentów dla których będziecie chcieli tu wrócić na przyszłe wakacje.

Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj