Dalaman

Dalaman to niewielka miejscowość w południowo- zachodniej Turcji, która zachwyca swoim położeniem pomiędzy górami i morzem, zwłaszcza wybrzeże robi imponujące wrażenie. Dalaman to arkadia dla pasjonatów historii i dla turystów spragnionych spokojnego wypoczynku.

Pomimo że Dalaman nie graniczy bezpośrednio z wybrzeżem Morza Egejskiego i nie znajdziemy tutaj wysokich hoteli i tłocznych targowisk to mimo tego codziennie tysiące turystów przewija się przez to miejsce, a wszystko za sprawa portu lotniczego Dalaman, który jest początkiem podróży do kurortów turystycznych takich jak: Fethiye, Marmaris czy Sarigerme. Jego otwarcie przemieniło te małą rybacką wioskę w węzeł komunikacyjny, a miejsce jest jeszcze nie odkryte przez turystów. Region ten bogaty jest w wody termalne i lecznicze źródła siarkowe.

Dalaman to również nazwa pobliskiej rzeki płynącej w parku krajobrazowym. Miejsce to przyciąga miłośników pieszych wędrówek , gdyż niedaleko ma trasę szlak Licyjski . Natomiast prawdziwą dawkę adrenaliny, zastrzyk emocji i nie lada gratkę dostarcza Rafting na rzece Dalaman. Mrożące krew w żyłach spływny pontonami kilkuosobowymi odbywają się na 14 kilometrowym odcinku rzeki o różnym stopniu trudności. Rzeka Dalaman zalicza się do najbardziej rwących i szybkich rzek na terenie całej Turcji , są miejsca gdzie nurt rzeki jest naprawdę silny , dlatego rafting ma ograniczenia wiekowe. Uczestnicy muszą mieć minimum 18 lat a każdy pełnoletni uczestnik ma na sobie obowiązkowo kask i kapok. 

Tereny wzdłuż spływu są bardzo widokowe, góry kanionu porośnięte gęstymi lasami dodają uroku całej niesamowitej zabawie. Rafting na rzece Dalaman jest dla osób odważnych i aktywnych , lubiących adrenalinę , której podczas spływu na pewno nie zabraknie.

Wycieczki w tym regionie

Rafting

75 €

69 €

Rafting

Ekstremalny spływ na pontonach po rzece Dalaman