Denizli - atrakcje miasta

Denizli, miasto wbrew pozorom nie leżące nad morzem jak wskazuje jego nazwa, a położone pośród wysokich gór , niedaleko rzeki Meander. Region który ukryty jest w naturalnie pięknej dolinie , posiadający bogata kulturę i historię. 

Denizli to jeden z głównych ośrodków przemysłu odzieżowego w Turcji , gdzie wyroby tekstylno – odzieżowe wytwarzane są z lokalnej uprawy bawełny. 

Położone w zachodniej części Turcji miasto Denizli stanowi bazę wypadową do słynnego na cały świat Pamukkale. Słona, wapienna woda spływająca ze źródeł termalnych , wytworzyła w skałach bajkowe formy w postaci stalaktytów, wodospadów i niecek. Gorące źródła były wykorzystywane już przez Rzymian do celów leczniczych i terapeutycznych. Cud natury, dziedzictwo Unesco, jedynie takie miejsce na ziemi, które warto zobaczyć będąc w Turcji . Oprócz basenów termalnych na terenie Pamukkale znajduje się również starożytne miasto Hierapolis ze świetnie zachowanych starożytnym teatrem, ulicą kolumnową czy rzymskie łaźnie oraz największa zachowana starożytna nekropolia w Azji. Kolejnym ośrodkiem wód termalnych jest Karahayit , miasto położone na północny zachód od Pamukkale. Źródła te w kolorze czerwonym znane są  z wody bogatej w związki żelaza. 

W centrum miasta Denizli stoi pomnik koguta , symbol miasta, które słynie z rasy zawziętych kogutów , które swoim pianiem górują nad innymi gatunkami. 

Dzisiejsze Denizli to nowoczesne miasto, pełne parków i hoteli. Muzeum Etnograficzne Atatürka , leżące w centrum miasta , prezentuje wystawę ludowej sztuki regionalnej oraz eksponaty etniczne. 

Do Denizli dotrzeć można autokarem np. z Alanyi  5 godzin jazdy , do pokonania 360km, z Bodrum 3,5h , około 255km, czy z Marmaris 2,5h odległość 195km.

Dotrzeć do Denizli można również pociągiem z Stambułu czy Izmiru lub samolotem ze Stambułu lądując w Porcie Lotniczym Denizli Çardak.

Wycieczki w tym regionie

Pamukkale

70 €

65 €

Pamukkale

Cud natury i eliksir młodości czyli śnieżnobiałe Pamukkale i termalne źródła Kleopatry.