Stambuł - co warto zwiedzić


O Stambule można by pisać bez końca. Ma prawie 20 milionów mieszkańców co czyni go największym miastem Turcji . Stambuł to także jeden z powodów dla którego turyści przybywają do tego kraju, posiada on bowiem niezliczoną ilość zabytków i atrakcji. Większość skupia się na Błękitnym Meczecie czy pobliskiej Hagii Sophia, ale Stambuł to nie tylko dzielnica SultanAhmet , to także rejs po Bosforze , Wieża Galata z widokiem na miasta, ruchliwa i tętniąca życiem ulica Taksim czy bazary i sklepy.

Stambuł jest miastem gdzie nikt nie będzie się nudził. Warto wygospodarować czas podczas pobytu nawet na wakacjach w Turcji aby odwiedzić to miasto. Nic prostszego aby z np. z Bodrum podczas godzinnego lotu dostać się do Stambułu i podczas jednego lub dwóch dni poczuć klimat tej niesamowitej metropolii.

W ofercie naszej wycieczki do Stambułu do wyboru jest jeden pełen wrażeń dzień z polskim przewodnikiem ,który pokaże Państwu te najbardziej znane miejsca tego miasta. Odwiedzicie Błękitny Meczet aby poznać tajniki islamu. Tuż obok znajduje się Świątynia Mądrości Bożej – Hagia Sophia z chrześcijańskimi freskami robiąca kolosalne wrażenie na zwiedzających. Wejdziecie do środka słynnego Pałacu Topkapı , siedziby sułtanów oraz do tajemniczego Haremu aby potem jeśli starczy czas udać się na zakupy na słynny Grand Bazar.

Turcja Stambul  (10).jpg

Wycieczka dwudniowa do Stambułu wzbogacona jest w programie o spacer po sułtańskim Parku Gulhane z widokiem na cieśninę Bosfor. Odwiedzicie Państwo tajemnicze miejsce wypełnione wodą Cysterny Yerebatan. Po spacerze na Mosta Galata udacie się w rejs po Bosforze, aby podziwiać widoki i karmić zawsze głodne mewy, aby potem udać się na pobliski Bazar Egipski pachnący wonią przypraw i kadzideł. Do tego malownicze i gwarne uliczki Stambułu na których można zobaczyć prawdziwe życie Stambulczyków. 

W cenie wycieczki zapewniamy bilety lotnicze, transfery na i z lotniska, kameralne grupy zawsze pod opieką polskiego licencjonowanego pilota , nocleg ( w przypadku wycieczki 2dniowej). Po szczegółowy program , cenę wycieczki i z pytaniami zapraszamy do kontaktu z biurem Metin Tour pod adres:  kontakt@metintour.pl lub telefonicznie.

Stambuł to wymarzone miasto dla osób które lubią zwiedzać i intensywnie spędzać czas. To miasto da się lubić i  osobom którym nie przeszkadzają tłumy i gwar z pewnością będą chciały tutaj powrócić. Stambuł odwiedzić można zawsze, nawet latem nie jest tam tak upalnie jak w kurortach turystycznych. Będąc w Turcji Stambuł jest na wyciągnięcie ręki. Skorzystaj!

Wycieczki w tym regionie