Miejscowości w okolicy Bodrum

Bodrum to najpopularniejszy kurort turystyczny w Turcji . Leży na półwyspie o tej samej nazwie. Słynie z piaszczystych plaż , nocnego życia  oraz wielu interesujących zabytków w okolicy. Turyści którzy odwiedzają półwysep Bodrum lądują na lotnisku Bodrum – Milas i niektórzy jadą do mniejszych miejscowości turystycznych które otaczają Bodrum , a mają również wiele do zaoferowania oprócz samej bazy hotelowej.

GUMBET

Turystyczna miejscowość położona 3 km na zachód od Bodrum. Lasy sosnowe oddzielają tutaj plażę od miasteczka. Można się tutaj dostać z Bodrum dolmuszem, podróż trwa około 10 minut. Gumbet nazywane jest tureckim Las Vegas, działają tu bowiem liczne kluby nocne i kasyna. W niedziele jest tutaj organizowany bazar.

BITEZ 

Malownicza zatoka Bitez z piaszczystymi plażami, otoczona gajami mandarynowymi i piniowymi z licznymi hotelami nastawionymi na rodziny z dziećmi. Sama miejscowość jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych. 

ORTAKENT

Miasteczko przyciąga rozbudowaną infrastrukturą turystyczną, unikatowymi domami-wieżami z czasów osmańskich, które są znakiem rozpoznawczym tego miejsca.  Najstarszy budynek dom Mustafy Paszy pochodzi z 1601 roku. Kameralna atmosfera oraz piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do wody przyciągają przede wszystkim rodziny z dziećmi. Co środę odbywa się tutaj bazar.

AKYALAR

Tętniąca życiem miejscowość oddalona od Bodrum o 22 km. Najbliżej położona miejscowość leżąca w linii prostej 5 km od greckiej wyspy Kos, przy dobrej pogodzie można zobaczyć Kos z Akyalar. Akyalar jest również popularnym miejscem dla amatorów windsurfingu  i kitesurfingu. 

TURGUTREIS

Miasteczko na Półwyspie Bodrum, oddalone ok. 20 km od miasta Bodrum, nazwane na część tureckiego admirała. Starsza część miejscowości położona jest w głębi lądu, natomiast typowo turystyczna część rozlokowała się nad morzem, przy piaszczystej plaży. W każdą sobotę odbywa się tutaj największy w tym regionie bazar , słynny na cały półwysep. Podczas swojego pobytu w tym regionie warto wybrać się chociaż raz do Turgutreis.

TORBA

Niewielka, typowo turystyczna miejscowość Torba położona ok. 7 km od Bodrum. W miejscowości nie ma ścisłego centrum, do dyspozycji jest kilka sklepów i publiczna plaża. Międzynarodowe lotnisko oddalone o ok. 25 km.

GÜMÜŞLÜK

Starożytne Myndos stanowi obecnie niewielką wioskę rybacką Gümüşlük, chętnie odwiedzaną przez turystów poszukujących spokojnych okolic na wypoczynek. Wzdłuż nabrzeża ciągną się liczne restauracje, bary i kawiarnie. Zaledwie 20 km dzieli tą malowniczą wioskę od tętniącego życiem miasta Bodrum. 

GUVERCINLIK

Niewielka miejscowość wypoczynkowa oddalona ok. 25 km od Bodrum i ok. 15 km od lotniska. Kameralna atmosfera, bliskość pięknych plaż: Bardakçi, Gumbet, Bitez, Ortakent (12 km) i Akyalar (10 km). Zielone wzgórza otaczające miejscowość przynoszą wytchnienie w upalne dni.

Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj