Wycieczki z Bodrum na Kos


Tanie lokalne wycieczki Bodrum oferowane przez biuro podróży to ogrom atrakcji, które pozwolą zwiedzić Turcję i najpiękniejsze miejsca w tym orientalnym kraju. Poza ofertami na wycieczki fakultatywne z Bodrum do Pamukkale, czy z Bodrum do Efezu, albo nawet z Bodrum do Stambułu można skorzystać również z możliwości zwiedzenia greckich wysp, na które lokalne biuro podróży oferuje regularne rejsy statkiem. Ta wspaniała atrakcja turystyczna pozwoli na porównanie kultury tureckiej z grecką poprzez zwiedzanie zabytków na całodziennej wycieczce.

Jedną z propozycji Lokalnego Biura są wycieczki z Bodrum na Kos. Wyspa ta położona jest na Morzu Egejskim u wybrzeży Turcji, a jej powierzchnia to zaledwie 290 km2. Mimo tego znajduje się tu sporo ciekawych miejsc i wspaniałych zabytków, które zwrócą uwagę niejednego turysty.

Na Kos Katamaran!

Wycieczki z Bodrum na Kos są organizowane codziennie, a lokalne biuro podróży zapewnia zarówno wygodny transport katamaranem jak i wszelkie opłaty portowe. Na Wyspę Kos katamaran jest zadecydowanie najlepszym rozwiązaniem, przede wszystkim ze względu na widoki, których nie można przegapić, ale również na czas podróży, który jest praktycznie o połowę krótszy od rejsu statkiem. Wycieczki z Bodrum na Kos to atrakcja, z której będąc w Turcji powinieneś skorzystać jak i większość turystów, którzy chcą odwiedzić tą grecką wyspę.

Kos z Bodrum atrakcje turystyczne

Największe miasto wyspy to również Kos i to właśnie ono stało się centrum turystycznym i kulturalnym. To tutaj znajduje się główny port, do którego wpływają statki wycieczkowe z Bodrum i nie tylko, a przy którym znajduje się zabytkowa, XIV-wieczna twierdza Joanitów. Idąc dalej, spacerując po centrum miasteczka napotkamy Drzewo Hipokratesa, gdzie podobno nauczał swoich uczniów. Sam Hipokrates urodził się na wyspie około 460 r. p.n.e. i założył tu szkołę medyczną. Uczniowie po jego śmierci wybudowali szpital, uznawany za pierwszy na świecie, który znajduje się około 4 km poza miastem, na Asklepiejonie. Wśród atrakcji, które czekają na turystów warto wymienić również świątynie Afrodyty, Zamek św. Jana, Świątynie Herkulesa, Muzeum Hipokratesa znajdujące się w centrum miasta Kos, Meczet Hassana Paszy, Zamek Neratzia, czy Asklepion, Agorę i Odeon. Jak na niewielką wyspę to atrakcje turystyczne Kos przyciągają turystów niemalże przez cały rok.

Jeśli zatem spędzasz wakacje w Turcji to jeden dzień z urlopu, aby zwiedzić Kos z Bodrum jest dobrym pomysłem. Wycieczki z Bodrum na Kos stały się ostatnimi czasy bardzo popularne i wielu podróżnych decyduje się na rejs statkiem na Kos lub rejs katamaranem na Kos, aby móc spędzić cały dzień na wyspie pełnej pięknych miejsc.


Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj