Pomysł na wakacje? Turcja Bodrum!


 Myśląc o urlopie wypoczynkowym, często zastanawiamy się czy wybrać morze czy góry. Idealne rozwiązanie przychodzi wówczas, gdy okazuje się że możemy połączyć ze sobą i jedno i drugie. Tym bardziej jeśli takie miejsce znajduje się w ciepłym klimacie. Mowa tu o Turcji – krainie pełnej słońca, zapachu egzotycznych owoców oraz przypraw. Wszystko to składa się ogólnie na orientalny nadmorski klimat, który zaciekawi niejednego przyjezdnego.

Jednym z tureckich kurortów jest Bodrum. Znajduje się on nad Morzem Egejskim i co roku przyciąga tłumy turystów. Ze względu na swoją lokalizację jest doskonałym miejscem na skorzystanie z oferty na wycieczki fakultatywne, które proponuje nam Bodrum Lokalne Biuro Podróży. Niedaleko stąd, bo zaledwie 30 km, znajduje się lotnisko czarterowe, a z samego miasta oraz z miasteczka Turgutreis odpływają promy i statki na pobliskie greckie wyspy, gdzie organizowane są wycieczki fakultatywne, np. z Bodrum na Kos, czy z Bodrum na Rodos. Wpływy greckie są zauważalne w Bodrum już na pierwszy rzut oka, gdyż białe dwupiętrowe domy spotkać można na każdej uliczce.

Sama historia Bodrum sięga czasów przed naszą erą, kiedy to nosiło nazwę Halikarnas. To tutaj wybudowano Mauzoleum na cześć jednego z ówczesnych władców, które zostało uznane za jeden z siedmiu cudów świata starożytnego. Obecnie, na skutek trzęsienia ziemi, zostały po nim jedynie ruiny jednak właśnie w Bodrum zwiedzanie jest nieodzownym elementem każdej wycieczki, a turyści z zaciekawieniem poznają historię każdego miejsca.


Jakie czekają na nas w Bodrum atrakcje turystyczne?

 Bodrum wycieczki fakultatywne to nie tylko zwiedzanie zabytków tego urokliwego kraju, jak chociażby Efez ze słynną świątynią Artemidy Efeskiej, ale również szczypta adrenaliny podczas bardziej ekstremalnych wycieczek. Nurkowanie, Jeep Safari, Rafting, czy Quad Safari to tylko niektóre atrakcje turystyczne Bodrum, które znajdą swoich zwolenników zarówno w młodszych jak i starszych turystach. Będąc w Turcji nie sposób ominąć wręcz sztandarowych punktów tego kraju. Mowa tu o miejscach takich jak Pamukkale – wapienne tarasy, czy Efez – Dom Matki Boskiej. Dla najmłodszych czekają w Bodrum atrakcje turystyczne w Delfinarium, gdzie spotkają się oko w oko z najinteligentniejszymi ssakami na ziemi. Niesamowita zabawa czeka ich również w parku wodnym Aquapark, z licznymi zjeżdżalniami i basenami ze sztucznymi falami. Po całodniowym zwiedzaniu miasta, czas odpocząć w Hamam Łaźnia Turecka – miejscu, równie charakterystycznym dla Turcji jak wspomniane już Pamukkale.

Po relaksującym pobycie w łaźni, czas poznać miasto po zmierzchu, kiedy to oferowane przez Bodrum dyskoteki zachęcają przechodniów różnorodną muzyką i ciekawymi wydarzeniami. Jedna z największych dyskotek w Europie – Halikarnas – codziennie gromadzi pod gwiazdami tłumy nie tylko turystów, ale także znanych osobistości chętnych pobawienia się przy muzyce największych DJ-ów na świecie. Konkurencją dla Halikarnasu jest największa w Europie pływająca dyskoteka – Club Katamaran. Również przyciąga tłumy, a dodatkową atrakcją jest przeźroczysty parkiet taneczny, który jest jednocześnie dnem katamaranu. Natomiast wszyscy ci, którzy pragną poznać odrobinę orientu Bodrum polskie biuro podróży proponuje skorzystać z wydarzenia, odbywającego się w każdy czwartek. Noc Turecka, bo o niej tu mowa, przeniesie nas w orientalny świat, pełen tańca, muzyki, śpiewu i kolorów.


Wakacje w Turcji nie tylko latem!

 Turcja to kraj z klimatem śródziemnomorskim, gdzie przez większość roku temperatury nie spadają poniżej 20 stopni. W Bodrum pogoda różni się nieco od pozostałych kurortów Turcji, gdyż codzienny upał niweluje przyjemny wiatr od morza, niestety bardziej odczuwalny w miesiącach zimowych. Nie zmienia to jednak liczby turystów odwiedzających to miejsce, być może właśnie ze względu na odpowiednią temperaturę.

Bodrum żyje z turystyki, dlatego praktycznie w całości podporządkowane jest pod przybyłych gości. Mnóstwo restauracji, kawiarni i pubów tylko czeka na nowych klientów, a turyści mają w czym wybierać. Podobnie jest z zakwaterowaniem, gdyż na każdej ulicy znajduje się po kilka hoteli, spełniających wszystkie europejskie normy jak chociażby Hotel Crystal Bodrum, czy Hotel Golden Beach Bodrum, oba położone bardzo blisko wybrzeża. Miasto przystosowuje się również do turystyki pod kątem zwykłego handlu. Tradycyjne targi tureckie stały się obecnie miejscem, w którymi turyści kupują pamiątki w postaci ubrań,  przypraw lub bibelotów. Do najbardziej znanych należy Bazar Turgutreis lub Bazar Milas – ten pierwszy otwarty w każdą sobotę, zaś drugi w każdy wtorek. Położenie Bodrum dostarcza jednej najważniejszej atrakcji turystycznej tego regionu, a mianowicie Błękitny Rejs statkiem po przepięknych tureckich zatokach, gdzie podziwiać można nadmorskie kurorty i piękne krajobrazy.

Turcja to kraj tajemniczy, w szczególności dla tych, którzy nie mieszkają nad Morzem Śródziemnym. Zmiana klimatu na ciepły, choćby na czas urlopu to doskonały pomysł, aby spróbować czegoś nowego i to w miejscu, które zachwyca nie tylko licznymi zabytkami, czy ukształtowaniem terenu, ale także oferuje nam liczne wycieczki fakultatywne, dzięki którym nie tylko poznany historię tego kraju, ale także aktywnie wypoczniemy. Warto więc zobaczyć jakie wycieczki oferuje nam Bodrum Biuro Podróży i swoje pomysły na urlop zawęzić jedynie do Turcji. Zapraszamy na wakacje w Turcji!

Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj