Bodrum wycieczki fakultatywne


Kurort Bodrum jest najczęściej wybieranym miejscem wakacji Polaków nad Morzem Egejskim w Turcji. Dlatego nasze lokalne polskie biuro podróży przygotowało wiele atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych, z których każdy na pewno wybierze coś dla siebie. Wszystkie nasze wycieczki z Bodrum rozpoczynają się transferem z hoteli do punktu zbiorczego w Bodrum, skąd ruszają autokary. Nie trzeba nigdzie dojeżdżać, transport z hotelu jest w cenie wycieczki. Wystarczy być gotowym o wyznaczonej godzinie na bilecie. Na wszystkich wycieczkach są Państwo ubezpieczeni.

Wycieczki lokalne organizowane przez nasze biuro podróży w Bodrum są tanie, ponieważ jesteśmy ich bezpośrednim organizatorem. Nie korzystamy z pośredników, co minimalizuje koszty i pozwala wydać realne pieniądze na zwiedzanie Bodrum i okolic. Dzięki temu można skorzystać z wycieczek w cenie od 15 € za rejs statkiem po Morzu Egejskim z obiadem na statku, czy łaźnię turecką Hamam.

Do najpopularniejszych wycieczek z Bodrum należy Pamukkale, które jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Turcji. Z naszym przewodnikiem poznacie historię miasta Hierapolis, na którego terenie znajdują się wapienne tarasy Pamukkale. Podróż z Bodrum nie jest aż tak męcząca jak z innych dalej położonych kurortów nadmorskich i trwa ok 4 h. Zarówno Pamukkale jak i wycieczka fakultatywna do Efezu są organizowane z Bodrum dwa razy w tygodniu i są Państwo pod opieką polskiego przewodnika. Do Efezu jedzie się krócej niż do Pamukkale, bo ok. 3 h . Przewodnik po drodze, w autokarze, opowiada ciekawe informacje o Turcji, jej historii i kulturze oraz religii. Zwiedzanie samego starożytnego miasta trwają min. 2 h i trzeba się uzbroić w zapas wody, bo na terenie miasta starożytnego nie ma sklepików. Chętni będą mogli udać się fakultatywnie do miejsca nazywanego Meryemana, czyli Dom Maryi, gdzie żyła przez ostatnie swoje lata.

 Wycieczki fakultatywne to nie tylko wycieczki autokarowe, ale także rekreacyjne i rozrywkowe. Żeby zastąpić nudne leżenie na plaży czy nad basenem można chociażby udać się na Błękitny rejs statkiem. Tę wycieczkę polecamy zarówno całym rodzinom jak i tym, którzy szybko chcą się opalić – ruch statku, woda, wiatr i słońce opalają znacznie szybciej. A jeszcze bardziej aktywną propozycją będzie spływ zwany Raftingiem po rwącej rzece Dalaman czy Nurkowanie w Morzu Egejskim. Wycieczki te są przez nas ubezpieczone dodatkowo od tzw. sportów ekstremalnych i prowadzą je wykwalifikowani instruktorzy. Na wycieczkach sportowych można sprawdzić swoje umiejętności, gdyż nasze biuro lokalne przygotowało je pod kątem amatorów. Wystarczy zabrać ze sobą dobry humor.

Każdą jednak wizytę w Turcji należy zacząć od wycieczki do lokalnego Hamamu, czyli łaźni tureckiej. Tradycja łaźni w Turcji bierze się jeszcze z rzymskich łaźni i jest kultywowana do dziś. Wizyta w Hamamie to przyjemny relaks połączony z oczyszczaniem ciała, bowiem głównym punktem hamamu jest peeling i mycie ciała w pianie, aby oczyścić skórę i przygotować ja do opalania. Po zabiegach w łaźni tureckiej należy tego samego dnia ostrożnie obcować ze słońcem bowiem może się to skończyć podrażnieniem delikatnej skóry.

Ci z Państwa, których interesuje Turcja od kuchni, czyli jej kultura, podglądanie prawdziwego życia, mogą skorzystać z naszej wycieczki fakultatywnej Wieś Turecka, czy wycieczki na bazar w Turgutreis i Milas. Na pewno jest to okazja, aby kupić popularne tureckie podróbki, zobaczyć gospodarzy, ich wytwory, a także skosztować tureckich specjałów. A dla miłośników szalonej zabawy dwie nietypowe dyskoteki w Bodrum: dyskoteka Halikarnas oraz Club Catamaran.


Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj